Vítejte na blogu StudiovZahrade.cz
Jak se starat o citlivou pleť?
„S citlivostí se můžeme setkat u všech typů pleti, a to u mladých i starších lidí“, píše se v učebnici pro budoucí kosmetičky. V případě tohoto tvrzení ale nezbývá, než jinak se spíše starší a nemoderní knihou, souhlasit.
V kurzech pro budoucí kosmetičky často opakuju, že citlivou pleť obvykle provází rozšířené kapiláry a sklony ke kuperóze. Je to celkem spolehlivá nápověda, jak poznáte, že taková pleť bude reagovat na některé složky kosmetického přípravku nebo jiné podněty začervenáním, pálením, svěděním nebo otoky.
Co ale dělat, pokud takovou kůži zažíváte na vlastní kůži? Jak se starat? Čemu se vyhnout? Které ingredience v kosmetických přípravcích naopak vyhledávat?
Tady je vaše devatero:
- Vybírejte si k ošetření citlivé pleti kosmetické přípravky, které mají málo složek. Máte tak větší šanci poznat, která složka vaši pleť dráždí. Často jsou podráždění vyvolána konzervanty nebo parfemací kosmetických přípravků, také proto celkem snadná sláva pro přírodní kosmetiku.
- Pro mě, velkou fanynku všech kosmetických novinek, je velmi těžké dávat tuto radu, ale bohužel… citlivky, neměňte často kosmetické přípravky. Pokud se vám některý přípravek v péči o pleť osvědčil, zůstaňte u něj a neexperimentujte.
- Snažte se vyhnout působení přílišného tepla na pleť. Vím, jak je to obtížné, když zrovna milujete saunu nebo bikramyogu.
- Nestřídejte na své pleti působení teplé a studené vody. Zkuste se vůbec vyhýbat vodě z kohoutku na pleti obličeje. Můžete být citliví např. na chlór nebo jiné její složky vody. Používejte na pleť obličeje micelární vodu a tu odstraňte z pleti mlhou z termální vody.
- Pokud vás dráždí vata z kosmetických tampónů, otírejte pleť co nejjemnějšími kapesníčky. Na nanášení kosmetických přípravků používejte co nejčastěji vlastní prsty. Není třeba mezi kůži prstů a kůži na obličeji vkládat stále něco dalšího jen proto, že to vypadá víc profi.
- Vyhněte se časté exfoliaci. Peelingy se zrníčky hned vyhoďte.
- Nepoužívejte přípravky s ovocnými kyselinami(AHA-kyseliny).
- Ano těmto ingrediecím v kosmetických přípravcích: heřmánek (pokud zrovna na něj nejste alergičtí), aloe vera, oves (kvůli obsahu betaglukanů), brutnákový, pupalkový, avokádový olej.
- Najděte si kosmetičku se superjemňoučkými prsty, protože vaši pleť může dráždit i mechanický dotek. Pokud vám hlava při kosmetické masáži skáče ze strany na stranu, škrábou vás nehty z umělé hmoty, ihned zahoďte vizitku takové kosmetičky.
Tagged with:
otázky kosmetičkyMgr. Jarmila Procházková
Krása se mění s časem. A tím nemyslím stárnutí. Prototyp krásy v secesi se rozhodně nerovná tomu, co vnímáme krásné na moderní ženě. Každá žena má šanci na to být vzor pro jiné."
Karl Lagerfeld
Novinky na blogu
-
Je libo masážičku? January 26, 2019
-
Může akné vydržet až do důchodu? February 17, 2019
-
Můžete rozumět kosmetice víc než koza petrželi? June 16, 2019
-
Jak doma zklidnit pokožku? March 25, 2020
-
Vitamín C nebo niacinamid? October 31, 2020